Maderoterapie

Co je Maderoterapie?

Maderoterapie je procedura oceňována především ženami, které bojují s celulitidou. V překladu se jedná o terapii dřevem, jelikož madero představuje druh španělského dřeva, které se při masírování používá.

Tato procedura, při které se používají speciální dřevěné a anatomicky tvarované nástroje, je kombinací ruční lymfodrenáže a intenzivní dynamické masáže. Metoda je založena na starověké čínské technice masáží, která byla v 90. letech vylepšena kolumbijskými odborníky, kteří do ní přidali své znalosti moderní kosmetologie.

Během procedury se používají anatomicky tvarované  dřevěné nástroje a válečky, jejichž speciální konstrukce umožňuje se snadno přizpůsobit tvaru těla. Při této masáži se dané místo prokrví a tím se urychlí látková výměna. Dochází ke stimulaci lymfatického systému, čímž se uvolní nahromaděné toxiny. Tělo se zbaví nerovností v podkoží a tím se zmírní efekt pomerančové kůže zvané celulitida. Masáž pomocí válečků je navíc hypoalergenní a vyvolává příjemný pocit tepla

 

 Co může očekávat klientka od pravidelné dávky
Maderoterapie?

ústup projevů celulitidy, podkožního tuku a strií,

detoxikaci organizmu

odstranění přebytečné vody z těla

vypnutou a vyhlazenou pokožku s rovnoměrným tónem,

štíhlejší tělo s dobře definovanými křivkami,

lepšení struktury pokožky,

zlepšení stavu lymfy a imunity

zrychlení metabolismu

uvolnění svalstva,

snížení bolestivosti svalstva a tkání,

zlepšení nálady, redukce stresu.

Maderoterapie je vhodná především pro ženy.
Tkáň pod kůží na mužském a ženském těle je odlišná. Proto i celulitida, lidově pomerančová kůže, se převážně vyskytuje na ženském těle. Právě Maderoterapie má ambici zlepšit vzhled pokožky na problematických partiích těla, kde se nejčastěji usazuje nechtěný podkožní tuk a celulitida je viditelná.

Pro odstranění celulitidy je velmi důležitá stimulace lymfatického systému, kterému je potřeba věnovat zvláštní péči před každou Maderoterapii a to ruční lymfodrenáží. Pak se pomocí rytmických a dynamických pohybů dřevěných nástrojů dále stimuluje tok lymfy a startuje se metabolismus. Díky rozproudění metabolismu a lymfy se vylučují z těla toxiny a přebytečná voda. K tomuto vylučování je proto nesmírně důležitý zvýšený pitní režim.

Zkrátka to musíte zažít :)